Karolína Muchová zvládla vstup do grandslamového Australian Open, když v prvním kole přehrála Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska ve dvou setech 7:5 a 6:2.

Úterní duel na kurtu číslo 17 v Melbourne byl vůbec prvním vzájemným soubojem Karolíny s lotyšskou grandslamovou vítězkou French Open z roku 2017. První set začal dobře pro Káju, už v prvním gamu dokázala prolomit servis soupeřky. Nicméně Ostapenková za stavu 4:3 kontrovala a poté následovala série dlouhých gamů, při nichž si obě hráčky úspěšně útočily na podání soupeřky. Karolíně se ale nakonec podařilo za stavu 6:5 dopodávat na vítězství v setu, i když Ostapenková odvrátila ztrátu 0:40. Čtvrtý setbol ale už Kája proměnila.

Druhé dějství opět začalo úspěšným Karolíniným brejkbolem. Za stavu 4:1 však Lotyška na chvíli zdramatizovala zápas, jenže brejk si vzala Kája zpět a za stavu 5:2 už suverénně dopodávala k vítězství.

„První kola bývají vždycky náročná, a myslím, že jsem měla i docela těžký los. Jelena Ostapenková je nevyzpytatelná hráčka a myslím si, že některé dny dokáže porazit kohokoliv. Dneska jsme navíc měly na kurtu stíny a foukalo, takže to vůbec nebylo lehké. Postup je samozřejmě úleva. Pro mě to byl takový nervóznější zápas, necítila jsem se na kurtu nejlíp a jsem ráda že jsem to zvládla, ještě k tomu ve dvou setech. A je fajn, že jsme ve druhém kole!“ vyprávěla Karolína po postupu.

Do prvního zápasu Australian Open nastupovala Karolína s malými zdravotními problémy, kvůli kterým předčasně ukončila své účinkování na Gippsland Trophy. „To zranění je trochu lepší, než to bylo pár dnů zpátky. Bohužel to není pořád stoprocentní, ale to neznamená, že s tím nedokážu hrát a najít cestu, jak vyhrát,“ dodala Karolína.

Ve druhém kole se Karolína střetne s Monou Barthelovou z Německa.

Australian Open 2021, 1. kolo:
Karolína Muchová (26-ČR) – Jelena Ostapenková (Lot.) 7:5, 6:2
Esa: 5:4. Dvojchyby: 4:7. Brejkboly: 6/11 – 3/11. Vítězné míče: 23:15. Nevynucené chyby: 37:37. Vyhrané míče: 84:73. Čas zápasu: 100 minut.