Karolína vstoupila do roku 2021 vítězně. Úvodní duel turnaje WTA v Abú Zabí s Dankou Koviničovou z Černé Hory vyhrála ve dvou setech 6:4 a 6:1.

Kája se dostávala do zápasového rytmu pomalu a v úvodních gamech se navíc Koviničové dařilo na servisu. Výsledkem byl proměněný brejk soupeřky a stav 2:4. Karolína ale vzápětí získala svůj servis zpět a čtyřmi gamy v řadě pro sebe získala první set.

První hru druhé sady sice Koviničová získala čistou hrou, pak už ale Kája soupeřce nedovolila bodovat. Sama jeden brejkbol odvrátila a při podání soupeřky byla pokaždé úspěšná.

„Docela jsme se těšila zpátky na kurty a zahrát si zápas. Bylo to těžší v tom, že dnes docela foukalo, a i kurty jsou rychlé. Na začátku jsem se docela trápila, ale bylo dobře, že jsem udržela dobrou hlavu a byla jsem v klidu. Věřila jsem si. Pak jsem ji párkrát brejkla, a dokázala jsem udržet svou hru až do konce zápasu celou dobu, takže jsem spokojená,“ sdělila Karolína.

Další soupeřkou Karolíny bude Darja Kasatkinová z Ruska (72. hráčka žebříčku), která v prvním kole vyřadila Číňanku Qiang Wang po setech 6:2, 3:6 a 6:2.

WTA, Abu Dhabí, 1. kolo:
Karolína Muchová – Danka Koviničová (Černá Hora) 6:4, 6:1
Esa: 0:1. Dvojchyby 5:4. Brejkboly: 5/12 – 1/2 . Vyhrané míče: 64:50.