ROK 2020 KAROLÍNY MUCHOVÉ

Rok 2020 končí Karolína na 27. místě žebříčku WTA a zůstává zároveň čtvrtou nejlepší českou tenistkou. Nejvýraznějším vystoupením byl start na grandslamovém US Open, kde Karolína došla mezi nejlepších 16 tenistek.

„Myslím, že to byl speciální rok úplně pro všechny, takže i samozřejmě pro mě. Všechno má dvě strany. Na jednu stranu ho vnímám velmi pozitivně v tom, že jsme se mohli všichni na chvíli zastavit. Díky tomu všemu jsem třeba zvládla dokončit své studium na střední škole, protože jsem konečně nebyla nikde na turnaji, ale mohla jsem chodit do školy. A myslím, že jsem si také uvědomila hodně věcí,“ vypráví Karolína.

Jedním z důležitých momentů sezóny byla i změna trenéra. Po tříleté spolupráci se slovenským koučem Emilem Miškem stanul po jejím boku David Kotyza. „Změnila jsem trenéra těsně předtím, než se vše zastavilo, takže jsme měli čas se poznat a zapracovat na různých věcech,“ říká Karolína k nové spolupráci.

Vzhledem ke specifické sezóně, kterou na téměř půl roku přerušila celosvětová pandemie koronaviru, stihla Karolína odehrát jen osm turnajů. Uplynulé období ale hodnotí realisticky a s optimismem.

„Samozřejmě mě hodně mrzí, že bylo zrušeno mnoho turnajů, a i když už potom byly, tak na nich chyběli diváci. Já sama ráda hraji pro atmosféru a diváky a také emoce, které díky nim vznikají. Doufám ale, že se to brzy všechno vrátí a že už ten další rok 2021 bude zase v normálu a budou se zaplňovat tribuny. A na další sezonu se moc těším. Myslím, že jsem měla dost času se na ní dobře připravit.“