Po dvou měsících se Karolína vrátila na okruh WTA, nicméně ve Stuttgartu už v prvním kole podlehla Jekatěrině Alexandrovové z Ruska. Ve třísetové bitvě sice vyhrála první sadu, pak ale i kvůli zdravotním potížím zbylé dvě ztratila.

Karolína se na turnaje vrátila po dlouhé pauze, kdy léčila natržený břišní sval. Nicméně ani při návratu nebylo vše podle jejích představ.
Zápas přitom rozehrála směle a dlouhá pauza byla znát jen v úvodu. Po ztrátě servisu ale Kája otočila skóre 1:3 na 6:4 a ukázala vyzrálosti úderovou jistotu. Pak ale přišla nepříjemnost, která ovlivnila zbytek zápasu.
„V prvním gemu druhého setu se mi zablokovala záda, což nebylo úplně příjemné. Bylo pro mě těžké se soustředit na hru. Je to frustrující,“ přiznala smutně na pozápasové tiskové konferenci.
Navíc se opět ozval břišní sval. „Ve druhém setu jsem to zase začala cítit. Ale to je normální, když jsem v něm měla velkou trhlinu,“ říká Karolína.
Místo pokračování v antukové sezoně tak přichází neplánovaný návrat zpět do České republiky. „Pojedeme domů, mám s sebou fyzioterapeuta, v Praze pak na mě čeká Michal Novotný. Půjdu opět na sono břišního svalu a budeme řešit záda i další věci. Ukázalo se, že ještě nejsem ready odehrát další zápas,“ dodala Karolína.
WTA
Stuttgart, Porsche Tennis Grand Prix,

  1. kolo:
    Karolína Muchová – Jekatěrina Alexandrovová 6:4, 2:6, 3:6
    Esa: 3:9. Dvojchyby: 3:7. Brejkboly: 2/9 – 4/9. Vyhrané míče: 91:102. Čas zápasu: 137 minut.