Karolína podlehla ve čtvrtečním utkání druhého kola na turnaji J&T Banka Open v Ostravě Elise Mertensové z Belgie ve dvou setech 4:6 a 2:6.

Karolína si v souboji se sedmou nasazenou hráčkou turnaje dokázala vypracovat v první sadě hned pět brejkbolů, přesně hrající Belgičanka ale všechny odvrátila a jedinou nabídnutou příležitost v koncovce setu proměnila ve vedení 1:0 na sety.

Ve druhé sadě si pak Mertensová jistě držela svůj servis a od stavu 2:2 už nedovolila Karolíně žádný bod. Belgičanka, která figuruje na 21. místě žebříčku WTA se ve čtvrtfinále střetne s Victorií Azarenkovou.

„Bohužel, mohla jsem mít na začátku rychlý brejk, ale nedohrála jsem to a pak už mě k dalším možnostem nepustila. Ona navíc výborně servírovala. Chtěla jsem trochu víc bojovat, ale nenašla jsem tolik energie. Asi to bylo ve mně, možná jsem měla v hlavě ty neproměnné brejky a asi jsem se tím nechala rozhodit. Možná škoda, že na tribunách nemohli být lidé, atmosféra by asi byla jiná. Ale bohužel, nemám z toho dnes dobrý pocit,“ sdělila Karolína Muchová na pozápasové tiskové konferenci.

J&T Banka Open Ostrava, 2. kolo:
Karolína Muchová (ČR) – Elise Mertensová (Bel.) 4:6, 2:6
Esa: 0:2. Dvojchyby 1:2. Brejkboly: 0/5 – 3/4. Vyhrané míče: 49:61. Čas zápasu: 85 minut.