Do nové sezóny vstoupí Karolína v Abú Zabí, odletěla i se svou Mouškou

Karolína odletěla 3. ledna na první turné sezóny, úvodní turnaj sezóny pro ni začíná v Abú Zabí. Kája vyrazila do metropole Spojených arabských emirátů společně s kondičním trenérem Jaroslavem Blažkem. Na turnaje do Austrálie za nimi později dorazí i kouč David Kotyza.

Karolína loni stihla na okruhu WTA odehrát pouze patnáct zápasů, poslední koncem října v Ostravě. A nejistota panovala i okolo kalendáře roku 2021. “Měli jsme odlétat v polovině prosince, pak se nemělo letět vůbec. Teď máme před sebou tři turnaje – jeden v Abú Zabí a pak dva v Austrálii, takže se moc těším. A snad se zvládne turnajů více, vrátí se to do normálu jako předloni a bude to lepší pro všechny tenisty i sportovce…
[12:05, 7. 1. 2021] Tomas Rambousek: Foto na mailu
[12:50, 7. 1. 2021] Tomas Rambousek: Úspěšný vstup do roku 2021, Karolína vyřadila Koviničovou

Karolína vstoupila do roku 2021 vítězně. Úvodní duel turnaje WTA v Abú Zabí s Dankou Koviničovou z Černé Hory vyhrála ve dvou setech 6:4 a 6:1.

Kája se dostávala do zápasového rytmu pomalu a v úvodních gamech se navíc Koviničové dařilo na servisu. Výsledkem byl proměněný brejk soupeřky a stav 2:4. Karolína ale vzápětí získala svůj servis zpět a čtyřmi gamy v řadě pro sebe získala první set.

První hru druhé sady sice Koviničová získala čistou hrou, pak už ale Kája soupeřce nedovolila bodovat. Sama jeden brejkbol odvrátila a při podání soupeřky byla pokaždé úspěšná.

Další soupeřkou Karolíny bude Darja Kasatkinová z Ruska (72. hráčka žebříčku), která v prvním kole vyřadila Číňanku Qiang Wang po setech 6:2, 3:6 a 6:2.

WTA, Abu Dhabí, 1. kolo:
Karolína Muchová – Danka Koviničová (Černá Hora) 6:4, 6:1
Esa: 0:1. Dvojchyby 5:4. Brejkboly: 5/12 – 1/2. Vyhrané míče: 64:50.