Karolína Muchová vstoupila v Melbourne do turnaje dvouhry na Gippsland Trophy suverénním výkonem proti Američance Caty McNallyové, kterou v utkání 2. kola porazila ve dvou setech 6:1 a 6:1.

Karolína sice prohrála první hru zápasu, ale od stavu 0:1 v první sadě pro sebe získala následujících devět gamů. Kája pak přesvědčivou ofenzivní hrou držela svou americkou soupeřku na základní čáře a sama sbírala vítězné údery. Malý krizový moment za stavu 4:1 v první sadě pak zvládla, odvrátila dva brejkboly, a po delší přetahované uhrála pátý bod pro sebe. Následně při podání soupeřky ukončila první sadu.

Druhý set měl podobný průběh. Kája prolomila hned první podání soupeřky, a i když se McNallyové podařilo snížit na 1:3, další míče už neuhrála. Karolína získala 12 výměn v řadě a třemi čistými hrami ukončila zápas.

„Před zápasem jsem byla docela nervózní, těch zápasů totiž moc nebylo. Ona hrála dvouhru, a já byla ráda aspoň že jsem, si zahrála den předtím debla s Maky Vondroušovou. Hrála jsem tak, jsme si to nastavili. Dodržovala jsem všechny pokyny od trenéra a třetí game jsem jí brejkla. Pak jsem si držela celou dobu podání, servis byl super hra také dobrá. Ty první zápasy bývají „triky“ a ona je šikovná, umí jít i na síť, ale zvládla jsem to dobře,“ vyprávěla po zápase Karolína.

Ve třetím kole se Karolína střetne s Jasmine Paoliniovou z Itálie, kterou v předchozích dvou vzájemných utkáních v roce 2018 dokázala porazit.

Karolína zároveň úspěšně zahájila i turnaj čtyřhry, kde společně s krajankou Markétou Vondroušovou porazily v neděli australskou dvojici Lizette Cabrerová – Maddison Inglisová 2:0 na sety.

„Je to tady samozřejmě super, Austrálie je jeden z nejhezčích turnajů, jak lokalitou, tak i počasím. Těch 14 dnů v karanténě byla samozřejmě challenge, ale jsem ráda, že jsem byla v jednom z těch letadel, které pak nebyly úplně zavřené a měli jsme možnost jít aspoň na těch 5 hodin pryč z pokoje. Ale co nás od soboty pustili ven, tak je to super. Vlastně skoro nikde nemusíme nosit roušku a s týmem, co tu sebou mám, jsme vyrazili na večeři. Je to sice zpátky takový normální život, ale hodně si toho vážíme,“ dodává Karolína k popisu pobyt v Austrálii.

Melbourne, Gippsland Trophy, WTA 500

Dvouhra, 2. kolo:
Karolína Muchová (8-ČR) – Caty McNallyová (USA) 6:1, 6:1
Esa: 1:0. Dvojchyby 1:2. Brejkboly: 5/6 – 0/0. Vyhrané míče: 58:29. Čas zápasu: 62 minut.

Čtyřhra (Yarra Valley Classic), 1. kolo:
Karolína Muchová, Markéta Vondroušová (ČR) – Lizette Cabrerová, Maddison Inglisová 6:3, 6:3