Karolína Muchová ve čtvrtek 1. dubna zavítala do olomoucké nemocnice, aby na tamní Dětské klinice podpořila organizaci Šance, která pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem a jejich rodinám humanizovat náročnou léčbu v průběhu celé nemoci až po návrat do běžného života.

Dětské oddělení dostalo darem celý výtěžek charitativní sbírky „Moušky“, která vznikla v průběhu koronavirové pandemie. V ní fanoušci Karolíny Muchové nejen z Česka, ale i celého světa začali kupovat roušky s Karolíniným podpisem. Vybranou částku Karolína dorovnala do 100 tisíc korun a první dubnový den sama dorazila do sídla Šance.

„Byla to na začátku taková rychlý nápad, pár lidí mi napsalo, jestli nemám roušku se svým podpisem. Když jsme jich pak pár vyrobili, začaly se rychle prodávat, až z toho vznikla docela velká charitativní akce. Jsem ráda, že si to lidé kupovali a mohli jsme přispět na dobrou věc,“ vysvětluje Karolína Muchová. Volba podpořit organizaci Šance byla logická: „Právě proto, že jsem z Olomouce, tak jsme zvolili zdejší nemocnici a chtěli jsme podpořit hlavně děti,“ dodala Karolína.

„Je to krásný počin, že Karolína myslí i na někoho jiného, chtěla bych jí poděkovat za její pomoc dětským pacientům. Věřím, že za pár měsíců jí pozveme, aby se mohla podívat na výsledek svého daru,“ říká Herta Mihálová z organizace Šance. Peníze poslouží na rekonstrukci dětských pokojíků.

Jako poděkování dostala Karolína putovní kámen s logem Šance. „Dostala jsem ho před chvilkou a vůbec jsem neznala tuhle akci s kamínky, ale je to hezká myšlenka a určitě ho dám na nějaké speciální místo,“ sdělila Karolína.