Během uplynulých dnů se Karolína Muchová přesunula z Abú Zabí do dějiště prvního grandslamového turnaje roku v Melbourne.

Oproti původním plánům za českou tenistkou neodcestoval trenér David Kotyza, který po novém roce prodělal v České republice koronavirové onemocnění. „Byli jsme domluvení, že se připojím ke Karolíně v půlce ledna na australské turné. Bohužel se to vyvinulo jinak a nestihl se můj odlet. Až v neděli jsem obdržel negativní test a stále se dávám se dohromady,“ říká Kotyza.

Karolínu Muchovou v Melbourne proto namísto Davida Kotyzy doprovází Barbora Štefková.

V Austrálii řeší organizátoři po příletu tenistů komplikace několika letů, ve kterých se objevily osoby s covid pozitivním testem. Přes 70 hráčů tak zřejmě čeká 14denní ostrá karanténa s nemožností trénovat na venkovních kurtech.

Karolína ani Barbora naštěstí necestovaly v letech, ve kterých byly osoby s koronavirovou infekcí. Nicméně i první dny v Melbourne byly provázené komplikacemi. Výsledky testů přicházely účastníkům turnaje až po téměř 48 hodinách. Co je však podstatné, obě se nakonec dočkaly negativních výsledků a jejich přesun do Melbourne tak proběhl zdárně.