Karolína je v semifinále Australian Open, Bartyovou zdolala 2:1 na sety

Karolína Muchová postoupila na grandslamovém Australian Open do semifinále. Středeční souboj s nejvýše nasazenou hráčkou turnaje a světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou vyhrála ve třech setech 1:6, 6:3 a 6:2.

Stejně jako v posledním utkání s Elise Mertensovou, tak i v duelu s Ashleigh Bartyovou utekl Karolíně začátek zápasu. Australanka téměř nechybovala, a naopak několik nevynucených chyb ze strany Karolíny znamenaly brzy stav 5:0 pro domácí favoritku. Kája pak sice uhrála svůj první game, Bartyová ale vzápětí set dopodávala.

Druhé dějství opět začalo brejkem Bartyové. Po třetí hře, ve které Karolína snížila na 2:1, přišla vynucená přestávka. Kája si vyžádala medical-time, bylo zřejmé, že je zdravotně indisponována.

„Cítila jsem se úplně mimo na konci setu a Ashley hrála výborně. Mě se točila hlava, cítila jsem se ztracená, nemohla jsem zaostřit. Vlastně mi jen změřili krevní tlak a teplotu a tak nějak mi pomohli dát tělo zpátky do normálu. Pomohlo mi to, cítila jsem se lépe, hrála jsem i rychleji, moje hra začala fungovat,“ vysvětlila Karolína.

Při návratu na kurt ji sice přivítala Bartyová esem, v dalším vývoji ale Australanka postupně ztrácela jistotu a závěr sady patřil Karolíně. Ta si vzala brejk zpět a pak při každém servisu tlačila na podání Australanky. Za stavu 3:4 pak konečně proměnila další brejkbol a sadu dopodávala čistou hrou.

Třetí sadu začala Karolína tak, jak začala končila druhou a hned při první příležitosti vzala Australance servis. Pak sice musela odvracet dva brejkboly, ale své podání uhájila a ujala se vedení 2:0. Nicméně bylo zřejmé, že Bartyová se dostává zpátky do tempa, což v následné výměny potvrdily.

Karolína však zůstala v klidu, dál se držela své taktiky a při delších výměnách dokázala být úspěšná. Navíc si na rozdíl od Australanky dokázala dál držet své podání. Za stavu 5:2 Kája podávala na vítězství v zápase, Bartyová si ale vypracovala hned tři brejkboly. Ani ty však nevzaly Karolíně sebevědomí a tak po jedné hodině a 51 minutách přišel také první mečbol, který Kája proměnila stylově esem.

„Tohle byl hodně těžký zápas, ale snažil jsem se nemyslet na to, že hraji o semifinále. Když se mi nedařilo, snažila jsem se trefovat kurt, hrát rychle, a když to bylo možné, tak chodit k síti a na tom se chytit,“ vyprávěla Karolína po postupu.

Karolína postoupila poprvé v kariéře do grandslamového semifinále a v dalším utkání ji čeká lepší z amerického souboje Jennifer Bradyová – Jessica Pegulaová. „Pokusím se dát zdravotně dokupy a určitě se ne ten zápas těším,“ dodala Karolína.

Australian Open 2021, čtvrtfinále:
Karolína Muchová (25-ČR) – Ashleigh Bartyová (1-Austr.) 1:6, 6:3, 6:2
Esa: 2:3. Dvojchyby: 3:3. Brejkboly: 4/11 – 3/13. Vítězné míče: 17:21. Nevynucené chyby: 33:37. Vyhrané míče: 80:75. Čas zápasu: 111 minut.