Karolína Muchová si na Australian Open poprvé v kariéře zahraje třetí kolo. Postup mezi nejlepších 32 hráček vybojovala v duelu s Monou Barthelovou z Německa, kterou porazila ve dvou setech 6:4 a 6:1.

Karolína měla pomalejší vstup do zápasu a v prvních gamech jí trápila i přesná hra soupeřky, která se dokázala prosazovat přesnými údery od základní čáry. První brejkbol musela odvracet Karolína, ale také sama jako první prolomila servis soupeřky. Barthelová však vzápětí kontrovala, nicméně Kája za stavu 3:3 využila další brejkbol a nabytý náskok už nepustila. Barthelová sice odvrátila čtyři setboly, při Karolínině servisu už ale vzdorovat nedokázala.

Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí. Barthelová sice dokázala uhrát ve druhé hře své podání, pak už ale bodovala jen Karolína, která pěti gamy v řadě zakončila zápas.

“Myslím, že jsme dnes hrála na trochu vyšší úrovni než v prvním kole. Cítila jsem se lépe, věděla jsem, že se s ní mohu pouštět do výměn, chodila jsem do často na síť a měla jsem dobrý return. První set byl trochu nervózní, ale ve druhém jsem už našla správnou cestu a jsem se zápasem spokojená,“ řekla Karolína po postupu.

Ve třetím kole bude soupeřkou Karolíny krajanka Karolína Plíšková. „Známe se docela dobře a jsme kamarádky, ale tady samozřejmě půjde o tvrdou bitvu. Karolína je velmi dobrá hráčka. Možná může být výhoda v tom, že vím, co mohu čekat, ale to bude vzájemné. Nečekám nic jiného, než tvrdou bitvu, ale jsem z toho nadšená, těším se,“ řekla Karolína k dalšímu utkání.

Australian Open 2021, 2. kolo:
Karolína Muchová (26-ČR) – Mona Barthelová (Něm.) 6:4, 6:1
Esa: 2:5. Dvojchyby: 2:5. Brejkboly: 5/11 – 1/3. Vítězné míče: 24:13. Nevynucené chyby: 13:24. Vyhrané míče: 65:47. Čas zápasu: 74 minut.