Karolína jde přes Mertensovou do čtvrtfinále AO! Čeká ji Bartyová

Karolína Muchová se poprvé na Australian Open probojovala mezi nejlepších osm tenistek. Osmifinálový duel s Elise Mertensovou z Belgie vyhrála ve dvou setech 7:6 a 7:5. Její další soupeřkou bude světová jednička a domácí hráčka Ashleigh Bartyová.

Duel s Mertensovou nezačal pro Karolínu dobře. Belgičanka výborně podávala i returnovala a vypracovala si vedení 4:0. Pak se ale Karolíně podařilo uhrát první body, vzala své soupeřce podání, závěr setu odehrála sebevědomě a otočila z 2:5 na 6:5. A i když Mertensová zastavila sérii ztracených gamů, tak v tie-breaku už zase byla jistější Karolína.

Ve druhé sadě šla Kája brzy do brejku, Mertensová ale následně našla ztracenou jistotu a srovnala skóre. Až do stavu 5:5 si pak obě hráčky držely svá podání. Pak se Karolíně podařilo v 11. hře vytvořit si dva brejkboly a hned první proměnila. Když pak v další hře podávala na vítězství, poslala na kurt dvě esa a sebevědomě dohrála zápas čistou hrou.

„Začátek byl z mé strany hodně pomalý, ale Elise hrála dobře. Myslím, že neudělala žádnou chybu a dost mě tlačila. I když to ale bylo 0:4, tak jsem pořád bojovala, chtěla jsem hrát každý míč a sama výměny ukončovat. Nakonec to v prvním setu vyšlo, a pak i ve druhém, i když ten set byl také velice těsný,“ vyprávěla Karolína. „Jsem opravdu šťastná, že jsem to dokázala otočit a nakonec vyhrát,“ dodala.

Ve čtvrtfinále se Karolína střetne s domácí hráčkou a hlavní favoritkou turnaje Ashleigh Bartyovou, se kterou se v kariéře potkala jednou a Australanka vyhrála ve dvou setech 6:3 a 6:4.

„Pamatuju si, že nás tehdy přesunuli z pěkného kurtu na nějaký malý (úsměv). Ona byla tehdy skvělá a já měla v nohou kvalifikaci, takže jsem měla už docela těžké nohy a byla unavená. Ale myslím, že to byl hezký zápas. Řekla bych, že hrajeme docela podobně. Vlastně si pamatuju, že mi tehdy po zápase řekla, abych dál pracovala a že půjdu nahoru,“ zavzpomínala Karolína na jediné vzájemné utkání, které se uskutečnilo na US Open 2019 ve třetím kole. „Ona je světová jednička, respektuju ji i její hru. A to je asi všechno, co to mu lze říci,“ dodala Karolína.

Karolína se na grandslamových turnajích podruhé v krátké době probojovala do čtvrtfinále, mezi nejlepších osm se dostala i loni ve Wimbledonu.

Australian Open 2021, osmifinále:
Karolína Muchová (25-ČR) – Elise Mertensová (18-Bel.) 7:6(5), 7:5
Esa: 4:2. Dvojchyby: 1:2. Brejkboly: 5/6 – 4/6. Vítězné míče: 25:15. Nevynucené chyby: 31:30. Vyhrané míče: 78:68. Čas zápasu: 118 minut.