Tenisový Wimbledon 2021 skončil pro Karolínu postupem mezi nejlepších osm tenistek turnaje, což znamená i vyrovnání výsledku z posledního travnatého grandslamu, který se uskutečnil v roce 2019.

Letos Karolína odehrála pět velmi těžkých utkání a v některých musela i otáčet vývoj zápasu ve svůj prospěch. Po skalpech Číňanky Čang Šuaj, Camily Giorgiové z Itálie, Anastasie Pavljučenkovové z Ruska a čtvrtfinalistky z French Open Pauly Badosaové ze Španělska, přišla prohra s Angelikou Kerberovou, německou vítězkou Wimbledonu z roku 2018.

Až do čtvrtého kola hrála Karolína bez zdravotních komplikaci, do čtvrtfinálového duelu však nastoupila se zatejpovaným stehenním svalem. „Teď nemám velké zranění, mám natažené svaly a maličkosti, které doufám během týdne doléčím. Ale dnes jsem nebyla tak trpělivá, jak jsem plánovala před zápasem. Spěchala jsem a dělala chyby,“ nehledala výmluvy Muchová. „Ona hrála solidně, dobře využívala úhly. Z její strany to byl skvělý zápas,“ dodala.

Postup mezi osm nejlepších hráček na grandslamu pak Karolína hodnotila střízlivě:

„Předloni jsem byla ráda, že jsem udělala čtvrtfinále, teď už postup do něj beru jako svou povinnost, i když to možná zní zvláštně. Od Wimbledonu 2019 jsem se do druhého týdne na grandslamu dostala několikrát, zvykla jsem si, jak to na turnajích chodí a taky jsem zesílila a posunula svoji hru.“

Úspěch na grandslamovém turnaji dál zůstává cílem. „Když se dobře připravím a když se všechno sejde, mám šanci úplně na všech grandslamech. Samozřejmě, Wimbledon je speciální, je rychlejší a malinko víc mi sedí. Ale mám ráda i New York a těším se tam, mám ráda i Austrálii a hledám si cestu k tomu, abych měla ráda i Paříž,“ dodala Karolína, která po londýnském klání bude figurovat na 24. místě žebříčku WTA.

Wimbledon 2021, výsledky:

1. kolo: Karolína Muchová – Čang Šuaj (Čína) 6:3, 6:3

2. kolo: Karolína Muchová – Camila Giorgiová (It.) 6:3, 5:7, 6:3

3. kolo: Karolína Muchová – Anastasia Pavljučenkovová (Rus.) 7:5, 6:3

4. kolo: Karolína Muchová – Paula Badosaová (Šp.) 7:6(6), 6:4

Čtvrtfinále: Karolína Muchová – Angelique Kerberová (Něm.) 2:6, 3:6