Karolína Muchová končí na grandslamovém Australian Open 2021 v semifinále. Čtvrteční duel s Američankou Jennifer Bradyovou prohrála po třísetové bitvě 4:6, 6:3 a 4:6.

Už v úvodu prvního setu ukázala Bradyová svou sílu a prolomila první servis Karolíny, ta však dokázala vzápětí kontrovat. Až do stavu 4:5 si obě soupeřky držely svá podání, a tak se rozhodujícím okamžikem stala dvojchyba Karolíny při prvním setbolu Bradyové. „Bohužel jsem měla zase pomalejší začátek. Bylo tam z mé strany mnoho nevynucených chyb. A ona hrála skvěle, velmi dobře servírovala. To samé nemohu říct o mém servisu,“ vyprávěla Karolína.

Druhou sadu začala hned prvním brejkem Karolína, která napravila své zaváhání z koncovky prvního setu a následně si jistou hrou ze svého servisu držela náskok. Po sérii rychlých gamů, kdy ani jedna hráčka nepovolila té druhé jediný brejkbol, se nakonec ještě jednou v deváté hře podařilo vzít Bradyové podání. „Vrátila jsme se do zápasu, snažila jsme se hrát rychleji a také často útočila,“ glosovala Karolína druhý set.

Klíčova hra nastala ve třetím gamu třetího setu, kdy Karolína vyrobila svou druhou dvojchybu v zápase a poté přidala i nepřesné údery od základní čáry. Bradyová si pak udržovala náskok až do koncovky. Za stavu 5:4 se Bradyové podařilo vytvořit si dva mečboly, Karolína však odvážnou hrou srovnala skóre a naopak si sama vytvořila tři brejkboly. Bohužel ani jednu možnost na srovnání stavu nevyužila a Američanka po dlouhé přetahované nakonec svůj pátý mečbol proměnila. „Ona zase skvěle podávala a já jsem bohužel nevyužila příležitosti, které se naskytly,“ shrnula Karolína smutný konec zápasu.

Karolína přesto v Melbourne odehrála zanechala výborný dojem, cestou do semifinále vyřadila dvě hráčky z TOP10 včetně světové jedničky Ashleigh Bartyové a postupem mezi nejlepší čtyři uhrála své maximum na grandslamových turnajích.

„Porazila jsem tady hodně dobrých hráček, takže to byl rozhodně hezký turnaj. Ať už proti Elise Mertensové nebo Ash Bartyové to byly velmi těžké zápasy. A také mi to ukázalo, že i když můžu takové soupeřky porážet, tak pořád musím na mnoha věcech pracovat. A já opravdu budu. Takže bych si přála, aby každý další turnaj byl podobný, jen s trochu lepším koncem,“ dodala Karolína.

Australian Open 2021, semifinále:
Karolína Muchová (25-ČR) – Jennifer Bradyová (22-USA) 4:6, 6:3, 4:6
Esa: 1:8. Dvojchyby: 2:2. Brejkboly: 3/7 – 3/3. Vítězné míče: 21:20. Nevynucené chyby: 29:38. Vyhrané míče: 83:80. Čas zápasu: 117 minut.